La langue suivante pourrait être plus appropriée pour vous: Belgique | Français. Changer de langue ou Behoud huidige taal voorkeur
Overige Overige Packard Ultramatic - Online Auction
sedan auto's
Gebruikt
7,416 mi
1951
€ 11.000
Overige Overige Packard Ultramatic - Online Auction
sedan auto's
Gebruikt
7,416 mi
1951
Algemene kenmerken
- Titel:
- Overige Overige Packard Ultramatic - Online Auction
- Subcategorie:
- Sedan auto's
- Merk:
- Overige
- Kenteken:
- QC9AG5
- Tellerstand:
- 7.416 mi
- Bouwjaar:
- 1951
- Datum eerste registratie:
- 07-1951
- Kleur:
- Rood
- Conditie:
- Gebruikt
- Brandstof:
- Benzine
- Locatie:
- Uithoorn, Nederland
- Adverteerder referentie:
- QC9AG5
Omschrijving
Versnellingstype : Automaat
Oorspronkelijke kleur : Rood
Kleur : Rood
Geschiedenis en achtergrond
De Packard Ultramatic werd in 1951 ge‹ntroduceerd als de eerste automatische transmissie die Packard volledig in eigen huis ontwikkelde. In een periode waarin automatische versnellingsbakken in de Amerikaanse auto-industrie nog volop in ontwikkeling waren, koos Packard voor een technisch eigen benadering. De Packard Ultramatic was bedoeld om het merk technisch te onderscheiden binnen het hogere marktsegment waarin Packard opereerde.
Packard was in de eerste helft van de twintigste eeuw een gevestigde naam in de Amerikaanse luxeautomarkt. Het merk stond bekend om een conservatieve maar hoogwaardige productfilosofie, met aandacht voor verfijning en technische zelfstandigheid. De introductie van de Packard Ultramatic paste in die lijn. Waar veel fabrikanten nog afhankelijk waren van externe leveranciers of vroege, minder verfijnde automaten, bracht Packard met deze transmissie een eigen oplossing op de markt die aansloot bij de positie van het merk in die jaren.
De Packard Ultramatic verscheen in een periode waarin de vraag naar automaten in de Verenigde Staten groeide. Voor Packard was dit niet alleen een technische stap, maar ook een commerci‰le. De transmissie werd toegepast in modellen van het merk en kreeg daarmee een plaats in de bredere ontwikkeling van de naoorlogse Amerikaanse personenauto. Binnen die context geldt de Packard Ultramatic als een belangrijk onderdeel van Packards historie.
Kenmerken en bijzonderheden
De Packard Ultramatic onderscheidde zich doordat zij als automatische transmissie geen standaard constructie van een externe producent was, maar specifiek voor Packard werd ontwikkeld. Daarmee week het systeem af van de gangbare praktijk in die tijd. De transmissie was ontworpen met het oog op soepel gebruik en paste bij de technische identiteit van Packard in de vroege jaren vijftig.
Een bijzonder kenmerk van de Packard Ultramatic was de combinatie van een hydraulisch bediend systeem met een eigen mechanische opzet. Packard positioneerde de transmissie als een volwaardige automaat voor comfortabel gebruik, zonder dat de bestuurder voortdurend hoefde te schakelen. In technische zin was de Packard Ultramatic een vroege stap in de verdere verfijning van automatische aandrijflijnen binnen de Amerikaanse auto-industrie, en daarmee representatief voor de periode waarin automaten zich snel ontwikkelden.
Samenvatting
De Packard Ultramatic uit 1951 is van belang als de eerste automatische transmissie die Packard zelf ontwikkelde en als voorbeeld van de technische koers van het merk in de vroege jaren vijftig. Om een goed beeld van de kavel te krijgen adviseren wij u naar de kijkdag te komen.
LET OP: Deze auto wordt online geveild door Classic Car Auctions.
Bied mee in de veiling Classic & Sports Cars - Breedenbroek. De veiling vindt volledig online plaats. Tijdens de kijkdagen is iedereen van harte welkom om de collectie te bezichtigen. Het vermelde bedrag is de onderkant van de geschatte waarde. Bi
Eigenschappen
- Aantal deuren:
- 4
Technische specificaties
- Transmissie:
- Automaat
Ook interessant voor jou
€ 11.000

3 jaar actief op TrucksNL
Verdeler gegevens
3 jaar actief op TrucksNL
Bedrijfsinformatie
Adresgegevens
Classic Car Auctions
Anthony Fokkerweg 71422AE UithoornNederland